توصیه نوروزی برای کنکوری ها

توصیه های نوروزی برای کنکوری ها

برای استفاده بهینه از زمان در کنکور سراسری سال ۹۸، توصیه‌های زیر می تواند برای داوطلبان تاثیر گذار باشد که آن ها با به کار بستن این توصیه‌ها آزمونی موفق را پشت سر می‌گذارند.

تعطیلات دو هفته‌ای نوروز برای برخی افراد تعطیل نیست و شاید کاری‌ترین روزهای سال نیز به شمار رود.

داوطلبان کنکور نیز جزء آن دسته از افراد هستند که در تعطیلات نوروز نه تنها تعطیل نیستند بلکه باید این زمان را بهترین فرصت برای مطالعه و مرور درس‌ها دانسته و از تعطیلات نهایت استفاده را برای درس ‌خواندن ببرند.

تعطیلات دو هفته‌ای نوروز برای کنکوری‌ها حساس‌ترین روزهای سال است زیرا داوطلبان کنکور پس از تعطیلات عید مهلت زیادی برای مرور درس‌ها و تمرین بیشتر تست‌زنی ندارند.

البته حساسیت روزهای نوروز برای داوطلبان کنکور به این معنی نیست که آن‌ها در روزهای تعطیلات نوروز فقط و تنها فقط درس بخوانند و استراحت و تفریح را بر خود حرام کنند.

برای آنکه کنکوری‌ها بدانند چگونه می‌توانند در نهایت آرامش و بدون استرس و فشار روحی و جسمی، به درس‌های خود رسیدگی کرده و استراحت و تفریح نیز داشته باشند به نکات زیر توجه داشته باشند.

۱- می‌توانید ۲ روز کامل را در این ۱۵ روز، برای خودتان تعطیل کنید و در آن دو روز، فقط به استراحت و تفریح در هوای دلچسب بهاری و مهمانی و تمدد اعصاب بپردازید.

در این دو روز، به هیچ عنوان مطالعه نکنید، بازی فکری و بحث و جدل نداشته باشید، بیشتر به فعالیت‌های فیزیکی و گفتن و خندیدن و ورزش و تحرک سبک و استفاده از هوای بهاری بپردازید.

۲- ممکن است در دیدوبازدیدهای عید، به فامیل و دوست و آشنایانی که پشت کنکوری هستند، برخورد کنید، مواظب باشید برخورد و صحبتهای آنها، شما را تحت تاثیر قرار ندهد.

۳- یادتان باشد که این دوره فقط دو هفته است و نباید انتظار داشته باشید که تمام کارها و مطالعات عقب افتاده را بتوانید در این دوره، انجام دهید.

۴- بهتر است در این دوران، همه دروس را در برنامه خود داشته باشید و فقط به یک کتاب خاص نپردازید.

۵- اگر فارغ التحصیل هستید و تا قبل از عید، یک دور، همه ی دروس خود را خوانده‌اید، بهتر است در این ایاممطالب را مرور کرده و تست بزنید و با تحلیل پاسخ‌های تشریحی، خودتان را برای آزمون های بعد از عید، آماده کنید.

۶- سعی کنید در این ایام تعطیل، تنظیم خواب خود را به هم نزنید؛ شب تا دیروقت بیدار نمانید و صبح‌ها تا ظهر، خواب نباشید.

۷- یکی ازمهم‌ترین آفت‌های عید تماشای بدون برنامه تلویزیون است. پس سعی کنید به هیچ وجه تلویزیون را بدون هدف روشن نکنید و بعد از اتمام برنامه مورد نظر خود به سرعت تلویزیون را خاموش کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =